Wycieczka Do Miejscowości Głęboczyca

Wczesnym rankiem 18.09.2019r. uczniowie z klas „0”-3 wraz z opiekunami wyruszyli autokarem do miejscowości Głęboczyca na święto ziemniaka w Agro City. Podczas wycieczki dzieci zapoznały się z procesem wykopywania ziemniaków. Dowiedziały się co to jest kartoflisko, czym się wykopuje ziemniaki oraz uzbrojone w motyki wyruszyły kopać oraz zbierać ziemniaki. Jesienne wykopki zakończyliśmy skosztowaniem pieczonych ziemniaków. Mimo kapryśnej pogody dzieci były bardzo szczęśliwe i zachwycone pracą w polu. Dzieci poznały również  dynię i sposoby jej wykorzystania. Obejrzeliśmy pole dyniowe, kompozycje dyniowe oraz wystawę „Jesienne Dary Natury”. Każda grupa otrzymała dynię do samodzielnego wykonania dyniowego dzieła w szkole. „Wielki rwetes dziś u Basi, bo kapustę Basia kwasi. Szatkownica poszła w taniec, to ci było szatkowanie. Rach, ciach, ciach! Obereczka! Już kapusty pełna beczka!” Dzieci zapoznały się również z procesem kiszenia kapusty.  Szatkowały kapustę oraz ubijały kapustę wałkiem w beczkach. Ponadto na dzieci czekały następujące atrakcje: przejażdżka wozem po okolicy, dojenie sztucznej krowy, kopalnia złota, leśny labirynt, układnie dużych puzzli, zjeżdżalnia linowa – tyrolka, połów drewnianych rybek, rzuty podkowami do celu, osada Argosów oraz wiele innych zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Po tych wszystkich atrakcjach na dzieci czekał pyszny obiad oraz ciepła herbatka. Pełni wrażeń i zmęczeni wróciliśmy do szkoły.